Gadżety reklamowe
Gadżety reklamowe Gadżety reklamowe

Skąd się biorą gadżety?

Gadżety reklamowe

Gadżety są codzienne obecne w naszym życiu, często jednak nie wiemy skąd one się właściwie biorą. Wiele osób, nawet tych, które zajmują się kolekcjonowaniem darmowych gadżetów, ma błędne pojęcie o ich pochodzeniu. Sądzą oni, że jeśli zamawiają długopis w firmie X, to jest on produkowany właśnie przez firmę X. oczywiście jest to nieprawda, bo darmowe gadżety, to biznes jak każdy inny, są więc one produkowane przez firmy, które zajmują się tylko tym.

Najczęściej miejscem produkcji są Chiny lub inny kraj z dalekiego wschodu, bo przy tak niskich wartościach tych produktów, cena ma ogromne znaczenie. Następnie gadżety są transportowane, najczęściej statkami, do Europy, gdzie trafiają do importerów, którzy z kolei żyją ze sprzedaż ich do mniejszych firm reklamowych. I to właśnie firmy reklamowe, dla których również jest to jedyne źródło dochodu, sprzedają gadżety do różnych przedsiębiorstw z różnych branży, w tym także opisywanej firmie X.

Dzięki takiemu łańcuszkowi, towar wyprodukowany tysiące kilometrów stąd, trafia do nas, przebywając bardzo długą podróż, abyśmy mogli się cieszyć, że otrzymaliśmy nasz gadżet całkowicie za darmo.

 

Gadżety reklamowe